مهارت آموزی

فروشگاه آنلاین
سپتامبر 27, 2018
تولید محتوا
سپتامبر 27, 2018

به عنوان یک مدیر در حوزه آموزش حتما در ارتباط با کارآمدی سیستم های آموزشی کشورهایی همچون ژاپن، کره، فنلاند و …. رو شنیدید. جالبه بدونید در آمریکا تنها ۳۰ درصد از دانش آموزانی که موفق به اخذ دیپلم شده اند وارد دانشگاه می‌شوند. در ژاپن هم این آمار کمتر از 50 درصد است. در واقع سیستم آموزشی چنان قابلیتی را در دانش آموزان ایجاد کرده تا برای ورود به بازار کار نیازی به تحصیلات دانشگاهی نداشته باشند.

سوال اینجاست که آیا تحصیلات دانشگاهی در ایران شرط لازم و کافی برای ورود به بازار کار است؟ پاسخ قطعا خیر است و شاهد آن خیل عظیم بیکاران فارغ التحصیل دانشگاهی و همچنین شاغلینی است که در حرفه ای غیر مرتبط با مدرک دانشگاهی مشغول به کارند. یکی از معظلات تدریس که خود نیز آن را تجربه کرده ام عدم انگیزه کافی بین دانش آموزان در یادگیری مطالب درسی است. بویژه در مقاطع بالاتر تحصیلی دانش آموزان به خوبی از این واقعیات با خبرند، و همین امر باعث افت کیفیت تحصیلی آنها می شود.

ما معتقدیم عدم عینی بودن مطالب آموزشی و مبهم بودن کاربرد مباحث درسی برای دانش آموزان از یک طرف و عدم سنخیت درس با زندگی و معیشت آینده دانش آموز از جمله مهمترین علل این مشکل است. خوب چاره کار در چیست؟ آموزش مهارت های زندگی و ورود به بازار کار به دانش آموزان بهترین راه حل ممکن است.

در این راستا سایت مدرنت با اشراف بر فرصت های شغلی کشور و آینده بازار کار حرفه های مختلف، اقدام به تهیه و تولید محصولات و دوره های آموزش مهارتی مختلف مناسب با سنین کودک و نوجوان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *